Uczestnictwo w organizacjach i projektach

Członkostwo w organizacjach

• członek Sekcji Klasyfikacji i Analizy Danych (SKAD) Polskiego Towarzystwa Statystycznego,
  • członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Badawczego Aktualnych Problemów Ekonomicznych i Społecznych (CESTIRA[1]), które zostało powołane w Łodzi 17. grudnia 2015 r.
  • członek Centre for Energy Studies (CES), organizacji zrzeszonej przy Prague Business School (PBS). Organizacja ta zrzesza naukowców i praktyków z zakresu polityki energetycznej, regulacji oraz zrównoważonego rozwoju.

[1] CESTIRA - Current Economic & Social Topics International Research Association.

Udział w komitetach redakcyjnych i radach naukowych czasopism

• Economics&Sociology, od roku 2015, jako członek redakcji oraz edytor statystyczny;
  • Journal of International Studies, od roku 2016, jako członek redakcji oraz edytor statystyczny,
  • Actual Problems of Economics, od roku 2016, jako członek redakcji.

Uczestnictwo w projektach badawczych

• Od roku 2016 współrealizator projektu NCN umowa nr UMO-2015/17/B/HS4/00930 do wniosku nr 2015/17/B/HS4/00930, finansowany przez Narodowe Centrum Nauki pt. Zmiana pozycji kobiet na rynku pracy. Analiza sytuacji w Polsce na tle Unii Europejskiej w latach 2002-2014, na Uniwersytecie Łódzkim,
  • W latach 2015-2016, na mocy porozumienia zawartego 9. września 2015 r. przez Politechnikę Rzeszowską z MTF STV Trnava współprowadzący projekt badawczy w dziedzinie ergonomii pracy kierowcy. Wówczas też kierownik na II etapie tegoż projektu,
  • W okresie roku 2013 odpowiedzialny za realizację projektu pt. Badania warunków termicznych do lotów szybowcowych na terenie Bieszczadów w ramach konkursu Ścieżki Kopernika, na Politechnice Rzeszowskiej (wykonawca).